بیا تا گل برافشانیم و مِی در ساغر اندازیم                              فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم
بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی می‌گذرد در حالیکه تهدیدات سنگین آنرا محاصره و خطرات پیاپی از هر سو او را مورد هدف قرار داده‌اند، اما هر بار با حضور آگاهانه و به موقع و جانفشانی مدافعان انقلاب دفع گردیدند تا اینکه بعد از تثبیت نظام اسلامی و ایجاد امنیت ملی و اقتدار جهانی او، نیروهای متعهدی که روح و تفکر بسیجی در وجودشان موج می‌زد با وجود دست و پنجه نرم کردن با انواع مشکلات، کاستی‌ها و محاصره‌ی اقتصادی، به جهادی علمی و همه جانبه در عرصه‌های مختلف تا رسیدن به خود کفایی، کمر همت را بسته، از پای ننشستند و بارها اندیشه و آرمان و ارادۀ معمار نظام اسلامی، حضرت خمینی کبیر که فرمودند: «ما می توانیم» را جامه‌ی عمل پوشاندند .
این جهاد علمی، فرهنگی، اقتصادی و... تا رسیدن به خودکفایی در تمام عرصه‌ها ادامه دارد تا نظام اسلامی ایران بعنوان الگویی کامل برای تمامی کشورهای اسلامی قرار گیرد، اما از آنجا که رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای، بارها و به هر مناسبتی تصریح داشتند: رمز بقا و انتقال محتوای کیفی انقلاب به آیندگان، حفظ و انتقال فرهنگ عرفان وحماسه‌ی دفاع مقدس بوسیله ثبت جزئیات و خاطرات سازنده آن است.
از این رو نشر دارخوین با عزمی راسخ و اندیشه‌ای آرمانی، گام بدین عرصه نهاده و هرچند نوظهور است اما بر آن است تا در این جهاد فرهنگی، دفاع از مرزهای اندیشه‌ی اسلامی، ترویج معارف و آرمان‌های انقلاب، ثبت و گسترش فرهنگ ارزشی انقلاب و دفاع مقدس، سهم خود را آن‌گونه که شایسته است ایفا نماید. نشر دارخوین با بکار گیری پرسنل، نویسندگان، مشاوران کارشناس و ارزشی که خود در متن حوادث و میدان جنگ بوده‌اند، محور فعالیت حوزه‌ی کاری خود را به ثبت و نشر معارف، ناگفته‌های جنگ و انقلاب، معرفی آثار و چهره‌های اثرگذار قرار داده و با هدف پر نمودن برخی خلاء‌های موجود و انجام رسالت یک رزمنده و ناشر آرمان‌گرا، بدین میدان آمده و از آنجا که این اقدام را مهمترین نوع مبارزه‌ی علمی و فرهنگی می‌داند، دست تمامی دلسوزان، هنرمندان، صاحبان اندیشه و مجامع فرهنگی را به‌گرمی فشرده و از آنان دعوت به همکاری می‌نماید.
اثری که پیش روی دارید یکی از آثار زیبا و به‌ یاد ماندنی نویسنده‌ایست که با قلمی روان و دلنشین و سبکی بدیع در ثبت خاطرات؛ داستان‌ها و حقایقی ناگفته از جنگ و اسارت را با بلیغ‌ترین عبارات و عمیق‌ترین احساسات در قالب ساده‌ترین جملات و به دور از هر گونه تکلّف، چنان به تصویر کشانده و صحنه ها را چنان مجسم نموده که با حس هم‌ذات‌پنداری کم نظیری خواننده را به متن حوادث برده و روح عرفان و حماسه را به کالبد او می‌دمد.
قلمی که صدق و صفا و یکرنگی چنان از آن می‌بارد که هر خواننده‌ای را با خواندن اولین برگ از هر دفتر، با خود تا به انتهای راه همراه ساخته، در آن فضا قرار داده و با دستانی پر و کوله باری سرشار از تجارب، حالات خوش و یک دنیا امید و انگیزه خارج می سازد.
ما با خواندن هر اثر، این حالات را به‌طور واقعی در خود مشاهده کرده و تحولات عمیق درونی را تجربه واحساس نمودیم، اما از آنجا که گفته‌اند :
مُشـــک آن است که خود ببوید نــه آنـکه عـــطار بگـویــد
سخن را کوتاه کرده و شما را دعوت به خواندن این اثر ماندگار می‌نمائیم.

نشر دارخوین 1390