انتشاراتی‌های «ستارگان درخشان» و «دارخوین» استان اصفهان به‌ترتیب از سال ۱۳۹۰ تا شهریورماه سال جاری، بیشترین کتاب‌های چاپ نخست در حوزه دفاع مقدس را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) بر اساس اطلاعات ثبت‌شده در بانک اطلاعات خانه کتاب، از سال ۱۳۹۰ تاکنون ۴۵۱ ناشر در حوزه دفاع‌مقدس، کتاب منتشر کرده‌اند؛ از میان آنها انتشارات «سوره مهر» ۵۳۷ عنوان کتاب منتشر کرده است که ۵۹ عنوان آنها چاپ نخست‌اند و ۴۷۸ عنوان دیگر تجدید‌چاپی‌اند. این انتشارات ۵۲۲ عنوان اثر‌ تالیفی و ۱۵ ترجمه‌ داشته است.

انتشارات «روایت فتح» نیز در این بازه زمانی ۱۱۳ عنوان اثر منتشر کرده است که ۲۵ عنوان چاپ نخست و ۸۸ عنوان دیگر تجدید چاپی‌اند. تمامی آثار این انتشارات تالیفی‌اند.

انتشارات «امینان» نیز با انتشار ۱۰۰ عنوان اثر در رتبه سوم این فهرست قرار دارد . ۱۰ عنوان اثر این ناشر در طول سه سال و نیم گذشته چاپ نخست و ۹۰ عنوان دیگر تجدیدچاپی‌اند. تمامی آثار این ناشر نیز تالیفی‌اند.

پس از انتشارات امینان، انتشارات «دارخوین» با ۷۷ عنوان اثر، انتشارات «ستارگان درخشان» وابسته به مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس و بسیج سپاه صاحب‌الزمان(عج) با ۷۴ عنوان کتاب، «موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت» با ۷۳ عنوان اثر، انتشارات «سوره سبز» با ۶۶ عنوان کتاب، هر یک از انتشاراتی‌های «فاتحان» و «نیلوفران» با ۶۰ عنوان اثر، انتشارات «ملک اعظم» با ۵۳ عنوان کتاب، «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» با ۵۱ عنوان کتاب، انتشارات «یا زهرا (س)» با ۴۸ عنوان اثر، انتشارات «پیام آزادگان» وابسته به موسسه فرهنگی پیام آزادگان با ۴۵ عنوان کتاب در سه سال و نیم گذشته در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

آمار ثبت‌شده در بانک اطلاعات خانه کتاب نشان می‌دهد انتشارات «ستارگان درخشان» در استان اصفهان از سال ۱۳۹۰ تا شهریورماه سال جاری با به چاپ رساندن ۶۶ عنوان اثر جدید، بیشترین کتاب‌های چاپ نخست را در حوزه دفاع‌مقدس داشته است و پس از آن انتشارات «دارخوین» از همان استان، با ۶۰ عنوان اثر جدید در رتبه دوم و انتشارات «سوره مهر» که بیشترین عناوین انتشار کتاب را در این بازه زمانی داشته است با ۵۹ عنوان اثر چاپ نخست در رتبه سوم قرار دارد.

درباره مدیریت سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *