سردار علی ناظری، مدیر اجرایی نمایشگاه‌های کتاب در اردو‌های دانش‌آموزی راهیان نور گفت: نمایشگاه کتاب اردو‌های راهیان نور تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت و امیدواریم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با اختصاص یارانه از این نمایشگاه‌ حمایت کند.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های کتاب در اردو‌های دانش‌آموزی راهیان نور به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: این نمایشگاه که از اوایل مهرماه ۹۳ و هم‌زمان با راه‌اندازی اردو‌های دانش‌آموزی برگزار شد، تا ۱۵ فروردین ۹۴ ادامه خواهد داشت.

سردار ناظری با بیان این‌که نمایشگاه‌های کتاب اردو‌های دانش‌آموزی در جنوب، غرب و شمال غرب راه‌اندازی شده است، افزود: کوشیدیم این نمایشگاه‌ها در مکان‌هایی که دانش‌آموزان استراحت می‌کنند برگزار شود و در آن سه دسته از محصولات فرهنگی، شامل کتاب‌های دفاع مقدس، آثار دیجیتال (شامل فیلم، لوح فشرده، عکس و نرم‌افزار‌هایی درباره زندگی شهیدان) و محصولات فرهنگی (شامل بازی‌های فکری و ابزار تزیینی و نماد‌های دفاع مقدس) عرضه می‌شوند.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های کتاب در اردو‌های دانش‌آموزی راهیان نور از ارائه کتاب‌هایی از ۱۵ ناشر در این نمایشگاه خبر داد و گفت: کتاب‌های ناشران خصوصی هم در این نمایشگاه عرضه شده‌اند اما با توجه به این‌که رویکرد این نمایشگاه انتخاب کتاب‌هایی متناسب با گروه سنی نوجوان بوده و ناشر بیشتر کتاب‌های دفاع مقدسی ویژه نوجوان انتشارات سوره مهر است، بیشتر آثار ارائه شده از این ناشرند. با وجود این، کتاب‌هایی از ناشرانی چون دارخوین، رسول آفتاب و قدر ولایت هم در غرفه‌ها به چشم می‌خورد.

ناظری درباره مشارکت ناشران شهرستانی در نمایشگاه‌های کتاب اردو‌های راهیان نور دانش‌آموزی توضیح داد: ناشرانی از شهرستان‌هایی چون مشهد و کرمان که در طول جنگ تحمیلی به جبهه‌ها اعزام نیرو داشته‌اند هم در این نمایشگاه‌ها مشارکت دارند و در محل تقسیم دانش‌آموزان خود، آثاری را در غرفه‌های نمایشگاه عرضه کرده‌اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره حامیان مالی این نمایشگاه اظهار کرد: نمایشگاه کتاب ویژه اردو‌های راهیان نور دانش‌آموزی، با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان بسیج مستضعفین و وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی شده و به هر یک از دانش‌آموزان چهار هزار تومان بن کتاب تعلق گرفته است. البته سال گذشته معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این نمایشگاه‌ها، ۱۵۰ میلیون تومان بن اختصاص داده بود و در حال رایزنی با این معاونت برای اختصاص دست کم همین مقدار بن کتاب به اردو‌های دانش‌آموزی سال ۱۳۹۳ هستیم.

درباره مدیریت سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *